Sian Davies
Executive Principal
Catherine Thomas
Headteacher (Deputy DSL)
Daniela Rader
Deputy Head - Interim Early Years Lead
Cherriffa Grierson
Assistant Head for Inclusion (DSL & SENCo)
Leah Grant-Muller
Assistant Head, Key Stage 2 and English Lead
Camilla Addison
Finance and Admin Manager
Graham Robertson
Head Chef
Nova Ellison
Catering Assistant
Sensi Spence
Admin Team
Kelly Romero Herrera
SALT - Teaching Assistant
Pauline Cunningham
Pastoral Support Manager
Cynthia Skeen
Midday Meals Supervisor
Charlene Manning
Midday Meals Supervisor
Nuno Gomes
Site Manager (7am - 2pm)
Stephanie Masserick
Class Teacher
Oria Williams
Teaching Assistant
Angela Bilauri
Class Teacher
Caroline King
Teaching Assistant
Thomas Whittle
Class Teacher
Beverley Maxime
Teaching Assistant
Viviana Balan
Class Teacher
Sophia Sergis
Teaching Assistant
Georgie Lawrence
Teaching Assistant
Jessica Busby
Class Teacher, Key Stage 1, Science and PE Lead
Elizabeth Craig (0.4)
Cover Teacher
Sarah Conneely
Teaching Assistant
Pat Adal
Teaching Assistant
Maria McConnell
Class Teacher
Peggy Appiah
Teaching Assistant
Fatima Abdulkadir
Teaching Assistant
Mary Brantuo
Class Teacher (0.8)
Katerina Antoniou
Teaching Assistant
Elizabeth Lawrence
Teaching Assistant
Lavinia Ventura
Class Teacher
Daisy Hallam
Preschool (24 months - 36 months) - Teaching Assistant
Tracey Thomas
Preschool (3 months - 24 months) - Teaching Assistant
Aisha Hamel
Preschool (3 months - 24 months) - Teaching Assistant
Tuana-Shay Lindo
Preschool (24 months - 36 months) - Teaching Assistant
Ashiyr Beggs
Preschool (3 months - 24 months) - Teaching Assistant
Atiya Afreen
Preschool (3 months - 24 months) - Teaching Assistant
Harry Lawrence
Preschool (3 months - 24 months) - Teaching Assistant
Chelsea Sewell
Admin Officer
Enric Sancho
Spanish Teacher
Maria Middleton
Foundation Governor and St Matthias Local Advisory Board member
George Cook
Singing Teacher
Joe Linkens – Sing Education
Music Teacher
Lyndon Gibson-Lambert – BADU
Sports Coach - BADU Sports
John Clark
Chair of the Central Governing Board
Rev. Laura Luz
Foundation Governor, Chair of Holy Trinity Local Advisory Board
Aleka Gutzmore
Mondli Makina
Parent Governor, member of the Business & Finance Committee
Regina Agbota
Natascha Lloyd
Robert Adediran
Foundation Governor, Chair of St John the Baptist Local Advisory Board
Rev. Graham Hunter
St John the Baptist Local Advisory Board Member
Donna Thomas
Local Authority Governor, Safeguarding Link Governor, Chair of St John & St James Local Advisory Board
Hilary Ryan
Foundation Governor, Chair of the Outcomes & Provisions Committee
Arnette Frederick
Foundation Governor, St Matthias Local Advisory Board member
Rachael Smith
Foundation Governor, Chair of Morningside Local Advisory Board
Ralph Eliot
Co-opted Governor and Chair of the Business & Finance Committee